Informace k novému školnímu roku

Dobrý den, vážení rodiče,

zdravím Vás na sklonku prázdnin. My učitelé jsme již absolvovali první pracovní dny a mám také první informace. Děti jdou do školy 1.9. vypadá to, že bez roušek, ale samozřejmě za zpřísněných hygienických podmínek. Vzhledem k současné situaci se nebudou konat v září třídní schůzky, a tak bych ráda připomněla to základní, co bude potřeba připravit pro žáky 4.D.

1.9. se sejdeme na tradičně a popovídáme si o prázdninách, končíme v 9 hodin. Děti si přinesou pouze notýsek, kam jim vlepíme informace o konci vyučování v prvním týdnu, rozvrh hodin a informace ke školnímu roku. Připravíme pro zájemce přihlášky do školní družiny a jídelny. Pokud budete souhlasit, budu pokračovat v již zaběhlém systému nákupu sešitů, prac. sešitů, čtvrtek a dalšího materiálu na VV a PČ. Nákup těchto pomůcek zajistím jako v minulých letech, Vás prosím o včasný příspěvek 350,- Kč do třídního fondu, ze kterého budeme čerpat peníze na tyto nákupy. Kdo s daným systémem nesouhlasí, dostane seznam sešitů, pracovních sešitů a materiálu na VV a PČ, vše opatří ve vlastní režii, průběžně i materiál na VV a PČ, dle momentální potřeby na výrobky.

Děti budou potřebovat od Vás rodičů připravit:
- PENÁL - 2 pera, 3 ořezané tužky, pastelky, krátké pravítko, guma, ořezávátko, nůžky, kružítko, 3 různé barevné popisovače (gelovky).


- NA TV - nejlépe v látkové tašce sportovní boty, kraťasy a podle počasí později tepláky, tričko, švihadlo, míček (ten má většina ve třídě v krabici).


- Do KRABICE - na VV a PČ - vybavení krabice zkontrolujeme 4.9., lepidlo /jak už víte nejlepší je tyčinka pevného lepida Kores nebo Herkules/, vodovky, štětce, nová igelitová podložka na lavici, nové fixy, voskovky, pokud budete mít i tempery, paletku na míchání barev, kelímek, hadřík (pomůcky pokud jsou funkční lze použít z minulého roku).

- DÁLE - do třídy: 1balení kuchyňských utěrek a balík papírových kapesníků.

- NA DOMÁCÍ ÚKOLY - velká plastová obálka desky s drukem.


- OBALY - na sešity a učebnice - obalovat budeme v průběhu prvních týdnů, vše by mělo být obaleno do 11. září., k obalům ještě 10 euroobalů do zakládacích desek na HV. Na sešity budeme dávat rozlišovací barevné papíry, obal je nutný z hygienických důvodů. U učebnic zabráníte obalením ušpinění a poškození. Dbejte obzvlášť na novější učebnice.

- GEOMETRIE - trojúhelník s ryskou, dlouhé pravítko nebo jiný (větší) trojúhelník.

-SVAČINY- prosím dbejte, aby děti měly z hygienických důvodů látkové ubrousky, nepokládaly si svačiny na lavice.

- ROUŠKA v igelitovém sáčku (podepsaném) - necháme ve škole v krabici pro případ mimořádné situace.


1.9. děti dostanou list na aktualizaci údajů, jako jsou tel.čísla

a tentokrát i mailové adresy, prosím o pečlivé vyplnění, v případě zdravotních obtíží dítěte (teplota, kašel) je nutné rodinu ihned kontaktovat a rodič bude muset nemocné dítě po kontaktu školy vyzvednout.


Pokud jsem na něco zapomněla nebo obdržíme od vedení školy další informace, pošlu další informativní mail. Nefunguje mi Skype - kontaktujte mě v případě dotazů mailem. Moc se na děti těším, pro mnohé to bude těžké po tak dlouhé době, kdy ve škole nebyly, ale nikdo se nemusí obávat, že něco neumí, začátek vezmeme zvolna, aby se vše zopakovalo a učivo si všichni doplnili. Do konce září budu hodnotit jen kladné výsledky. Na přelomu září a října napíšeme opakovací testy z látky třetí třídy. Kdo učivo pro třetí třídu, kdy byla distanční výuka, nezvládne, bude chodit na doučování, které je pro děti ZDARMA :-).Děkuji předem za další spolupráci, pokud máte vy nějaký dotaz, napište. Doufám, že nastávající školní rok proběhne v klidu,ve zdraví a hlavně VE ŠKOLE.

S pozdravem Vaše paní učitelka